Minerálna voda je užitočná. Aké sú jej pozitíva?

Minerálna voda je užitočná. Aké sú jej pozitíva?

Minerálna voda do zdravého pitného režimu patrí, pretože prispieva k doplneniu tekutín i dôležitých elektrolytov. 

Denne si môžeme pokojne dopriať 0,5 litra minerálnej vody. Toto množstvo sa však odvíja aj od nášho zdravotného stavu a životného štýlu, čiže sa nejedná o striktnú normu platnú pre každého človeka. Samozrejme, dávka denne prijatej minerálnej vody závisí i od toho, akú minerálku si zvolíme, pretože niektoré sú vhodné na denné pitie, iné napríklad na riešenie konkrétnych zdravotných problémov.  

Aké sú TOP výhody pravidelného pitia minerálnych vôd?

Zabránite vzniku dehydratácie

Dehydratácia je stav, keď organizmu chýbajú tekutiny a dôležité elektrolyty, ako sodík, horčík, vápnik a draslík. Prejavuje sa únavou, bolesťou hlavy či zvýšenou teplotou. Tomuto problému sa dá ľahko predchádzať aj zaradením minerálnej vody do pitného režimu. „Minerálna voda Mitická je vysoko cenená pre svoju čistú a vyváženú chuť, mineralizáciu a vyvážené zloženie prírodných minerálov, najmä horčíka a vápnika, ako aj pomerne nízky obsah sodíka. Mitická spĺňa nároky zdravého životného štýlu, je kedykoľvek a kdekoľvek poruke v stabilnej kvalite,“ hovorí Ing. Zuzana Korienková, hlavný technológ Trenčianskych minerálnych vôd.

Schudnete

Pitný režim má vplyv nielen na náš fyzický a psychický výkon, ale aj na hmotnosť. Ak pijeme málo, telo bojuje s deficitom tekutín, čo sa môže prejaviť aj spomaleným metabolizmom. Nehovoriac o tom, že pri nedostatočnom pitnom režime si často zamieňame smäd za hlad a zbytočne prijímame kalórie navyše, čo neraz vedie k prírastku na hmotnosti.

Posilníte si kosti

V litri minerálnej vody Mitická sa nachádza 253 mg vápnika, pričom odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 800 – 1200 mg. To znamená, že aj pitím minerálky môžeme prispieť k zdraviu kostí, pre ktoré je kľúčový práve vápnik, a predísť tak vzniku osteoporózy.

Udržíte si krvný tlak na uzde

Samozrejme, za predpokladu, že si zvolíte minerálnu vodu s nízkym obsahom sodíka a, naopak, s vyšším zastúpením draslíka a horčíka, ktoré majú vplyv na úroveň krvného tlaku. Minerálna voda Mitická obsahuje iba 24,3 mg sodíka v jednom litri (denná dávka je cca 500 mg).

Zabránite vzniku nepríjemných svalových kŕčov

Nedostatok horčíka v tele vedie k vzniku svalových kŕčov. Prevencia je jednoduchá – pestrý jedálny lístok a jeden až dva poháre minerálnej vody Mitická denne. Pre zaujímavosť dodávame, že v jednom litri tejto minerálky sa nachádza 80 mg horčíka.

Minerálna voda Mitická je partnerom súťaže Fit leader – súťaže o najlepšieho trénera na Slovensku.

mitická

 

Zdroj foto: pixabay.com 

© 2017 FIT LEADER

VYTVORILO ANAWE