Porotca, ktorý priniesol crossfit

Porotca, ktorý k priniesol crossfit

Jindro Tovaryš je jeden z trénerov, ktorí priniesli crossfit na Slovensko. Darilo sa mu ako súťažiacemu, teraz mu ide karta aj ako trénerovi, ktorý je zároveň porotcom v súťaži FITLEADER. Inak, viete aké má životné motto?

Jindro Patrí medzi elitu slovenského crossfitu. Vyštudoval FTVŠ, odbor fitness a tvrdí, že crossfit je pre každého. Aj pre ženy.

“Sú dva typy ľudí. Jedni chcú trénovať a druhí hľadajú osobného trénera. Ja trénujem tých, ktorí chcú trénovať," tvrdí Jindro.

 

Úspechy aj v súťažiach

V crossfite dosiahol veľké úspechy aj ako súťažiaci. V roku 2012 zvíťazil na Reebok CrossFit Championship.

Keď bol v USA na vlastné telo skúsil, ako funguje crossfit tam. Aký je prístup a štýl trénerov. Svoje skúsenosti priniesol späť na Slovensko, a snaží sa zlepšiť komunitu crossfitu. Aj preto bol zvolený ako jeden z tých, ktorí vyberú najlepšieho slovenského trénera či trénerku v súťaži FITLEADER.

 

A post shared by rtacademy (@reeboktrainingacademy) on

 

Začalo to hokejom

Jindrove športové začiatky siahajú do ľadového hojeka a tak prvým trénerom bol práve jeho tréner hokeja. Keďže bol zároveň aj jeho učiteľom telesnej výchovy, prirodzene sa stal Jindrovým veľkým vzorom. Najmä preto, že bol mimoriadne všestranný.

Crossfit ho zaujal kvôli variabilite, kreativite, komunite, súťaživosti a progrese. Zoznam jeho výhod je mimoriadne dlhý a každý človek si v ňom nájde to pravé pre seba.

“Základným predpokladom kvalitného trénera by malo byť jeho vzdelanie. To je 50% úspechu. Druhá polovica spočíva v tom, ako to ten tréner vie podať, čo svojich zverencov naučí. A tiež by nemal stagnovať a neustále sa vzdelávať,” hovorí Jindro na margo toho, ako by mal ideálny tréner vyzerať.

 

Robiť veci naplno

Stať sa porotcom v súťaži Fit Leader je pre Jindra veľká česť. Lebo on sám sa snaží, aby ľudia, ktorých trénuje, boli zároveň aj jeho kamarátmi. Je to najmä o tom, aby tréningy ľudí bavili.

Jindro sa v živote aj v práci riadi jedným heslom: Ako robiš jednu tak, tak robíš všetko (How you do anything is how you do everything.

Vystihuje to to, prečo sú niektorí ľudia úspešní pre čokolvek sa v živote rozhodnú.

 

2017 - 2018 FIT LEADER, CVIČTE.SKCreated by Anawe, Designed by Adriána Švarná