Žena, ktorá prekypuje energiou

Žena, ktorá prekypuje energiou

Je mladá, krásna, úspešná. Má cit pre módu a vie sa dokonale zladiť. Pre mnohých je inšpiráciou.Mladá, slovenská instagramová hviezda, fitnesska a influenencerka s viac ako 90 tisícmi sledovateľmi. A pre mnohých žena, ktorá žije ukážkovým životným štýlom vďaka ktorému má aj ukážkovú postavu. Táňa Žideková.

S tréningom a cvičením začala bez pomoci trénera, úplne sama. Tak to bolo asi rok. Pravidelne striedala dva tréningy. Jeden na vrch tela a druhý na spodok. Stále tie isté cviky a v tom istom poradí.

Po roku takéhoto štýlu cvičenia sa s spolu s kamarátkou, ktorá vtedy pracovala vo fitku na recepcii, rozhodli, že chcú skúsiť zabehnúť Spartana.

V tom čase pri recepcii stáli aj tréneri a jeden ich konverzáciu započul. Ponúkol sa im, že ich na toho Spartana pripraví.

Nakoniec to celé dopadlo tak, že kamoška to vzdala a Táňa s trénerom spojili sily a začali cvičiť spoločne. Takto to bolo ďalší rok a odvtedy si Táňa povedala, že bez trénera už cvičiť nebude.

“Keď som cvičila sama, mala som určité cviky a nerozmýšľala som nad tým, aby som si dala iný cvik. Ak som si neverila, že tie cviky robím správne, nerobila som ich vôbec, lebo som mala pocit, že sa na mňa pozerá celá posilňovňa. Tréneri vymýšľajú také cviky, ktoré by mňa ani len nenapadli, dávajú tréningu pestrosť,” vysvetľuje Táňa.

tana žideková

Táňa je takou veľmi netradičnou a netypickou fitnesskou. Miluje módu a na jej Instagramovom účte sa je skutočne čím inšpirovať. Má cit pre kombinovanie farieb a štýlov a všetky jej outfity vyzerajú veľmi sviežo, mladistvo a žensky.

Ale vráťme sa späť k jej cvičeniu.

Najnovšie má Táňa novú trénerku. Nie že by jej predošlý tréner bol zlý, ale pre trénerku sa rozhodla z jednoduchého dôvodu. Je totiž tvárou alebo ambasádorkou mnohých podujatí, ktoré sú organizované pre ženy a tak chcela trénovať so ženou.

“Vybrala som si ju najmä preto, lebo ju poznám a viem, že na svojich klientov dáva pozor, všetko trénuje správne,” vraví Táňa.

Takmer pri každej športovej aktivite, ktorej sa Táňa venuje, má aj trénera. Okrem behu. Behá len ako doplnok k iným aktivitám. Skvele sa pri ňom “vyvetrá”. Hovorí však, že by určite ocenila rady bežeckého trénera, ako behať správne.

Okrem cvičenia vo fitku nezabúda ani na pravidelný pobyt v prírode, kde sa  nachádza často. Dôkazom sú mnohé zábery, zdokumentované na jej Instagramovom profile.

Táňa má aj pár rád pre ženy, čo sa týka cvičenia: “Základom pre ženy by mal byť správny pohyb a nie dvíhanie činiek. Treba sa naučiť správne držať telo. Treba vedieť základy. Potom už môže človek cvičiť aj silový šport, ale robí ho s tým, že ho robí správne.”

Táňa je príkladom pre mnohých, nielen mladých ľudí, ako žiť zdravý, aktívny život, plný športu, životnej energie, úsmevu a s tým samozrejme ruka v ruke postupne príde aj ten úspech.


 

2017 - 2018 FIT LEADER, CVIČTE.SKCreated by Anawe, Designed by Adriána Švarná