Boris "Valihora" Prekop vyzýva: Chceš uznanie? Prihlás sa!

Boris

Prihláste sa do súťaže FIT LEADER! Alebo prihláste niekoho, o kom si myslíte, že si toto ocenenie zaslúži!“ hovorí člen poroty súťaže FIT LEADER.

Boris Prekop je známy vo svete fitness pod prezývkou Valihora, ktorá ho presne vystihuje. Nielen jeho vyšportovanú postavu, ale aj jeho nasadenie, drive, cieľavedomosť a výsledky. Vyštudoval všeobecnú psychológiu, ale šport je celý jeho život. Aj keď niekde v pozadí jeho príbehu sa tieto dve veci prepájajú. Citeľné sú poznatky z vyštudovaného odboru, ale aj z nie ľahkej cesty za kondíciou, zdravím a úspechmi. Venoval sa súťažnej kulturistike, v ktorej dosiahol 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska v kategórii do 100 kg. V súčasnosti je trénerom fitness, autorom článkov a videí, súvisiacich s touto témou. Prednáša psychológiu pre trénerov v rámci federácie SAKFST a venuje sa aj zdravej výžive. 

 

Cieľavedomá drina mu zmenila život

Trénerom sa Boris stal už počas štúdia na VŠ. Nebol to zámer. Ako mnoho iných, aj on začínal tvrdou prácou na sebe - trénoval, študoval, začal písať články o cvičení, tréningu a výžive. Natočil prvé video, v ktorom sa podelil so svojimi skúsenosťami. Následne ho oslovovali ľudia so žiadosťou o radu. Začal pomáhať s tréningami a tak sa pred ním otvorila nová cesta, cesta trénera. Založil s priateľom úspešnú stránku fitmagazin.sk, ktorá prináša nielen dobré rady, postrehy a skúsenosti, ale aj silnú motiváciu všetkým, ktorí chcú dosiahnuť úspech. Má za sebou sériu prednášok o zdravom životnom štýle.

 

Nielen kult tela

„Sila a svaly sú znakmi mužnosti, ale dnes aj symbolmi úspechu,“ hovorí Boris. No neuctieva len kult tela. Pre neho svaly znamenajú aj zdravie, a cvičenie je v úzkom prepojení so zdravou životosprávou a výživou. Rovnako dôležitý je poriadok v hlave, zdravé myslenie, rovnováha telesná i duševná. Len tak sa dá podľa Borisa dosiahnuť komplexný efekt zdravého, pekného tela, dobrého životného pocitu a spokojného ducha.

 

Zopár rád na záver

Boris sa rád delí o svoje skúsenosti. Hovorí, že keď chceš dosiahnuť úspech, musíš v prvom rade poznať sám seba. Vedieť, kto si, kto nie si, čo chceš dosiahnuť. Musíš mať presné ciele a pracovať na nich. Ísť za nimi nekompromisne aj v časoch neúspechu a ťažkostí. Nevzdávať sa. Hľadať stále novú motiváciu a možnosti, ako sa zlepšovať, posúvať. Jednou z nich je aj účasť v súťaži FIT LEADER, ku ktorej vás Boris vyzýva.

 

Celú výzvu si môžete pozrieť v tomto videu:

Autor. Eva Vlková

© 2017 FIT LEADER

VYTVORILO ANAWE