3 dôvody, prečo si dopriať minerálku každý deň

3 dôvody, prečo si dopriať každý deň minerálku

Minerálna voda je príjemným spestrením pitného režimu. 

Ak ste ešte o minerálku svoj pitný režim neobohatili, ponúkame vám tri dôvody, pre ktoré sa oplatí zvážiť to. Prečo?

Je zdrojom dobre využiteľných minerálov a stopových prvkov

Ako príklad môžeme uviesť minerálnu vodu Mitická, ktorá obsahuje sodík, draslík, horčík a vápnik. Tie sa z nej mimoriadne dobre vstrebávajú. Na čo ich naše telo potrebuje?

Draslík je dôležitý pre hospodárenie s telesnými tekutinami i pri udržiavaní normálneho krvného tlaku. Ak je ho v tele nedostatok, môže sa to prejaviť, napríklad slabosťou, únavou, nadúvaním, neustálym pocitom smädu či zápchou.

Horčík predstavuje prevenciu proti svalovým kŕčom i depresiám. Je dokázané, že dlhodobo nízke hladiny horčíka spôsobujú depresívne stavy a úzkosti. Nuž a bez vápnika nemôžeme mať silné kosti a zdravé zuby. Dôležitý je však aj pre správnu krvnú zrážanlivosť a, podobne ako draslík, znižuje krvný tlak. Čo sa týka sodíka, jeho obsah v minerálnej vode Mitická je pomerne nízky. To je, samozrejme, v dnešnej dobe výhoda, pretože aktuálnym problémom je skôr nadmerný prísun sodíka hlavne prostredníctvom priemyselne spracovaných potravín.

Predstavuje príjemné spestrenie pitného režimu

Pre stravovanie i pitný režim platí, že by mali byť vyvážené a pestré. Tak prečo si pitný režim neobohatiť práve o minerálnu vodu? Ak vám nerobia dobre perlivé minerálky, siahnite po neperlivých. Môžete si do nich pridať rozličné bylinky či ovocie, poprípade minerálku použiť do smoothie.

Náš tip: Banánové smoothie s kivi

Banány sú zdrojom aminokyseliny tryptofán a vitamínov skupiny B, ktoré prospievajú nervovej sústave. Kivi je zasa preslávené vysokým obsahom vitamínu C. Ak k tomu pridáte minerálnu vodu Mitická a slovenský med na dosladenie, máte k dispozícii výživný nápoj.

Čo budete potrebovať? Na jednu porciu použite 1 banán, 2 kivi, 250 ml minerálky a med na dosladenie podľa chuti. Všetko dajte do mixéra a mixujte dovtedy, kým smoothie nezíska hladkú konzistenciu.

Môže vám pomôcť s niektorými zdravotnými problémami

V prvom rade pripomíname, že ak máte zdravotné problémy, konzultujte pitie konkrétnej minerálnej vody s lekárom. Na Slovensku máme množstvo minerálnych prameňov s rozličným zložením, pričom mnohé sa označujú za liečivé. V závislosti od druhu vám môžu pomôcť s trávením, očistením organizmu či pri zápaloch močových ciest.

Minerálna voda Mitická je partnerom súťaže Fit leader – súťaže o najlepšieho trénera na Slovensku.

mitická

Zdroj foto: pixabay.com

© 2017 FIT LEADER

VYTVORILO ANAWE