Beláková Renáta

Renáta Beláková

Hlasovať bolo možné do 15.5.2017

Hlasov: 38


V živote už som sa prelúskala cez niekoľko výziev. Asi tá najväčšia sa stala ešte v roku 1993, keď som pri zimnom lezení spadla a pripútala sa nedobrovoľne na nemocničné lôžko, neskôr som prešla z nemocničného lôžka do vozíka a potom chôdza s barlami celé to trvalo viac ako 17 mesiacov. No bola som mladá a mala som cieľ, vrátiť sa ešte silnejšia.
Bol to čas, ktorý som trávila síce na posteli, ale zároveň som aktívne cvičila a rozvíjala sa. A ak toľko času strávite v nemocnici, stretneme množstvo chorých ľudí, tak to, čo vás začne najviac zaujímať je zdravie, a to, ako ho môžeme sami ovplyvniť.
Trvalo však ešte niekoľko rokov, kým som sa k výžive a zdravému životnému štýlu dostala naplno. Po úraze som začala behať polmaratóny, maratóny, jazdiť na bicykli a športovať viac, ako pred úrazom na horách. Ale aj napriek obrovskému množstvu pohybu, moje telo nevyzeralo tak, ako som chcela.
Stále viac som si uvedomovala, že nestačí len pohyb, že základom je výživa. Absolvovala som niekoľko certifikačných kurzov až som to celé zakončila akreditovaným štúdiom výživy v Brne.
S mojou najlepšou kamarátkou Jarkou sme založil blog Ako Si Uvariť Zdravie. Neskôr sme napísali niekoľko brožúr zameraných na výživu, zdravé recepty a potom prišli na rad knihy. A tak výživa sa výživa a pohyb stali mojou vášňou a čiastočne aj povolaním, ktoré realizujeme v našom Centre výživy a pohybu.
Venujem sa väčšinou bežnej populácii, ktorú trápia všedné starosti s nadváhou, ale riešim aj stavy s intoleranciami, alergiami, poruchy príjmu potravy (anorexia) a v neposlednom rade aj športovcov. Bolo mi veľkou cťou a zároveň aj výzvou spolupracovať s našou úspešnou olympioničkou Martinou Kóhlovou na jej príprave na Olympijské hry v Riu 2016. Zameriavam sa aj na dlhodobý výživový koučing (aj v dĺžke mesiacov) kedy spolu s klientom riešime životný štýl ako komplex a postupne realizujeme trvalé zmeny v stravovaním, pitnom režime, pohybe a motivácii.
Koncom roka 2016 sme získali spolu s Jakrou významné ocenenie v oblasti výživy seniorov, kedy sme sa stali Laureátkami ocenenia Senior friendly za rok 2016 a cenu si prevzali na slávnostnom odovzdávaní laureátom z Zichyho paláci v Bratislave.
#ComeBackStronger je mojou realitou. Spojenie každodenných pracovných povinností, kvalitná strava a pravidelný pohyb mi vytvárajú pocity radosti, sebadôvery a hlavne zdravia. Dnes viem, že som našla účinný a jednoduchý spôsob, ako vyzerať dobre, cítiť sa dobre, mať sa dobre a túto zmenu posúvať ďalej medzi ľudí. Zmenu v živote, motiváciu, chuť začať vieme urobiť kedykoľvek v živote.

Ako trénujem

Aké cvičenia trénujem:Nordic Walking, dynamická chôdza, beh - rekreačný, základné pohybové návyky pre seniorov a začínajúcich cvičencov, ľudí s nadváhou.
Kde trénujem:Bratislava a okolie
Moje vzdelanie a kurzy:Akadémia výživy a športu v Brne = akreditácia v obore poradca pre výživu s platnosťou v ČR aj SR, v súčasnosti mám individuálne štúdium Wellness/Fitness tréner v FitNet Vladimára Koloucha v Brne, doplnkové kurzy a semináre v obore intolerancie, alergie, ale aj doplnková výživa, Nutrirestart v Prahe.
Moja prax:Vo výžive sa pohybujem aktívne od roku 2002, aktívne od roku 2008, cvičenie od roku 2015.

Kde ma nájdete

www stránky:https://www.facebook.com/AkoSiUvaritZdravie
Facebook profil:https://www.facebook.com/renca.belakova
Mobil:0903 463 368

Čím sa v súťaži prezentujem

Komentáre:

Ďalší súťažiaci:

Dávid Michal
Lendel Michal
Sykora Róbert
Šimora Martin
Gallas Rudolf
Špirko Matúš
Pecze Norbert
Senteš Michal
 

© 2017 FIT LEADER

VYTVORILO ANAWE